Janusz Korwin Mikke:

 1. Czy ktoś widział kiedyś, żeby koń wręczył kopertę weterynarzowi?
 2. Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być, potem mądrzeje.
 3. Gdyby w '39 co drugi Żyd miał broń, nie byłoby Holokaustu.
  Konrad Berkowicz:
 4. Kiedyś było LGBT teraz jest LGBTQIA i 60 płci na facebook'u to jest szaleństwo.
 5. Przez połowę naszego życia jesteśmy niewolnikami tego Państwa (Polski).
  Marek Jakubiak:
 6. W 1939 roku, 17 września, napadł na nas odwieczny wróg wschodni, sowiecka Rosja. Żydzi witali ich kwiatami. Pytam się, gdzie byli Żydzi wtedy, kiedy 500 tysięcy Polaków w ciągu roku czasu wymordowano na ich oczach, a 2 mln Polaków wsadzono do wagonów śmierci, wywieziono na Syberię. Pytam się, czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żyda w tej sytuacji.
 7. Narodowcem jest ten, kto płaci tu podatki, wychowuje dzieci w kulturze polskiej, w chrześcijańskich warunkach. Większość Polaków to narodowcy, tylko o tym nie wiedzą.
  Grzegorz Braun:
 8. Zła historia jest matką złej polityki
 9. "... Polacy mają odegrać rolę pionka który nawet nie ogarnia spojrzeniem całej szachownicy na której się znalazł i zaraz zostanie zbity, poświęcony w rozgrywce w wielkiej grze imperiów.
  Krzysztof Boska
 10. Dla radykalnej lewicy każdy człowiek o poglądach konserwatywnych czy narodowych, przywiązany do takich wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna jest faszystą. Niestety, słuchając wypowiedzi przeciwników ideowych, słyszę to słowo w ich ustach tak często, że można się z czasem przyzwyczaić do takiej etykietki, a to jest bardzo niebezpieczne.
 11. Przeszedłem cały Marsz, może 5 proc. ludzi wygląda jak kibole, są rodziny, ale głównie zwykła młodzież.
 
Jacek Wilk

poseł
Koło Poselskie Wolność i Skuteczni

Informacje ogólne
 
Podstawowe informacje
data i miejsce urodzenia17.08.1974, Kocina
wykształceniewyższe
stopień lub tytuł naukowymagister
Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, ekonomii na SGH oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej. Pracował w działach podatkowo-prawnych międzynarodowych firm. Od 2005 r. prowadzi własną kancelarię adwokacką. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. W l. 2012-2013 sekretarz generalny, członek zarządu KNP, od 2013 r. członek rady głównej, wiceprezes partii. W listopadzie 2017 r. dołączył do partii Wolność. Poseł od 2015 r. (VIII kad.), zasiada w komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach jako wiceprzewodniczący.
Hobby
muzyka rockowa, gra na gitarze, pszczelarstwo, literatura iberoamerykańska, poezja polska
Wybory
izba, kadencjaSejm, VIII
lista wyborczaKukiz'15
okręg19, Warszawa
liczba i procent głosów2 420 (0,22%)
 

Konrad Berkowicz

Wiceprezes partii Wolność

Po maturze rozpoczął studia informatyczne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a już na drugim roku studiów pracę na uczelni – współpracował z Uczelnianym Centrum Informatyki AGH. Po drugim roku zaczął pracę w jednej z największych korporacji informatycznych w Europie. Następnie pracował również w polsko-holenderskiej agencji interaktywnej, w największej w Europie agencji marketingu internetowego oraz amerykańskiej korporacji zajmującej się dziedziną IT. W międzyczasie miał okazję wykorzystać również umiejętności taneczne, pracując jako instruktor w szkole tańca. Ukończył również, z najwyższym wynikiem, filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Działa politycznie od 2005 roku – od zawsze w formacji Janusza Korwin-Mikkego.

Był wiceprezesem Nowej Prawicy. W ostatnich wyborach do Europarlamentu zdobył ponad 23 000 głosów z drugiego miejsca na liście. W wyborach na prezydenta Krakowa w 2014 r. – 4,5 proc. poparcia. Jako kandydat na Radnego Miasta Krakowa, zdobył więcej głosów, niż ponad połowa obecnych Radnych.

Pełnił funkcję rzecznika Janusza Korwin-Mikkego w jego kampanii prezydenckiej oraz przewodniczył zespołowi kreatywnemu i zespołowi do spraw mediów społecznościowych podczas kampanii prezydenckiej.
Startując z pierwszego miejsca na liście w wyborach do Sejmu uzyskał w okręgu krakowskim ponad 22 000 głosów, uzyskując prawie 7 proc. poparcia i wyprzedzając kandydatów KUKIZ’15. Niestety – ze względu na niski wynik niektórych okręgów partia nie przekroczyła progu 5 proc. (4,75 proc.) i nie dostała się do parlamentu.

Został powołany na członka Zarządu, a następnie wiceprezesa partii KORWiN (obecnie: WOLNOŚĆ), a na Kongresie partii otrzymał absolutorium.

Jakub Kulesza[edytuj]

 
 
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Jakub Kulesza
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 12 listopada 1990 
Lublin
Zawód, zajęcie polityk, informatyk
Alma Mater Politechnika Warszawska
Stanowisko poseł na Sejm VIII kadencji (od 2015), rzecznik prasowy Kukiz’15 (2015–2018)
Partia UPR (2008–2018)
KORWiN (od 2018)

Jakub Kulesza (ur. 12 listopada 1990 w Lublinie) – polski polityk i informatyk, poseł na Sejm VIII kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Syn Iwony i Marka, ma dwóch braci. Pochodzi z Puław, gdzie został absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej. W 2006 organizował puławską Sekcję Młodzieżową UPR, w której działał do 2009. Od 2008 członek Unii Polityki Realnej. Od 2010 związany ze stowarzyszeniem KoLiber, w którym m.in. kierował sądem naczelnym, był pierwszym wiceprezesem i skarbnikiem[1], a od grudnia 2012 do grudnia 2013 był prezesem tej organizacji. Został także prezesem zarządu Fundacji Progresywnej. W 2013 ukończył elektronikę, informatykę i telekomunikację na Politechnice Warszawskiej. Podjął pracę w przedsiębiorstwie informatycznym.

wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu lubelskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 15 058 głosów. Został rzecznikiem prasowym klubu Kukiz’15. W marcu 2018 został członkiem rady głównej UPR[5]. W październiku tego samego roku był kandydatem komitetu związanego m.in. z Kukiz’15 i partią Wolność na prezydenta Lublina w wyborach samorządowych. Uzyskał 2,99% poparcia, co stanowiło trzeci rezultat spośród 6 kandydatów[7]. Pięć dni po wyborach ogłosił przejście z Kukiz’15 i UPR do Wolności, której został wiceprezesem. W następnym miesiącu współtworzył koło poselskie Wolność i Skuteczni.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Od 2015 żonaty z Katarzyną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen (31 lat) KW Sławomir Mentzen, przedsiębiorca, właściciel biur rachunkowych, sklepu myśliwskiego oraz kancelarii podatkowej, wiceprezes partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego. Członek Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Jest absolwentem Gimnazjum i Liceum Akademickiego. Skończył ekonomię oraz fizykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ma też doktorat z ekonomii. Interesuje się historią oraz polityką. Jak mówi postanowił ubiegać, się o prezydenturę w Toruniu, bo miasto zmierza w złym kierunku, jest bardzo zadłużone, z bardzo niskimi płacami i szybko się wyludnia. - Moją wizją jest to, aby Toruń był miastem w którym życie jest bardzo przyjemne, tanie, gdzie opłaty za wodę, wywóz śmieci, za bilety autobusowe są dostosowane do poziomu zarobków. Obecnie są na takim poziomie jak w dużych miastach, a wynagrodzenia nie - uważa Mentzen. Kandydat ma żonę Agnieszkę oraz trójkę dzieci: Franka, Helenkę i Alę.

Grzegorz Michał Braun 

(ur. 11 marca 1967 r. w Toruniu) 

Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Na tymże podjął później pracę i do roku 2007-go prowadził solidne, rzetelne zajęcia z dziennikarstwa. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Od 1987-go roku współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy, za co był poddawany represjom przez władze PRL. Padł ofiarą uwagi Służby Bezpieczeństwa. W latach 1988 i 1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał także w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.

W latach 90. był publicystą kwartalnika Fronda, później zaś pracował m.in. dla Radia Wrocław. Jako reżyser filmowy ma w dorobku ponad 20 tytułów, wśród nich m.in. stworzony w 2005 film dokumentalny pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne, traktujący o kontaktach Lecha Wałęsy z SB. Oprócz tego, jest współtwórcą telewizyjnego cyklu Errata do biografii, która za cel ma naświetlać agenturalne wątki w życiorysach znanych Polaków.

 

 

W 2015 roku startował w wyborach na urząd prezydenta RP.